Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/types/vendor/toolset/types/embedded/includes/wpml.php on line 650

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/types/vendor/toolset/types/embedded/includes/wpml.php on line 667

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /wp-content/plugins/types/vendor/toolset/types/embedded/includes/wpml.php:650) in /wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/app/Common/Meta/Robots.php on line 87

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /wp-content/plugins/types/vendor/toolset/types/embedded/includes/wpml.php:650) in /wp-includes/feed-rss2.php on line 8
Promonadruk https://www.promonadruk.pl Nadruki na odzieży, haft na odzieży Wed, 28 Sep 2022 11:58:13 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.9.4 https://www.promonadruk.pl/wp-content/uploads/2019/11/favicon-48x50.gif Promonadruk https://www.promonadruk.pl 32 32 Metki do ubrań na zamówienie – jak oznakować własną odzież? https://www.promonadruk.pl/metki-do-ubran-na-zamowienie-jak-oznakowac-wlasna-odziez/ https://www.promonadruk.pl/metki-do-ubran-na-zamowienie-jak-oznakowac-wlasna-odziez/#respond Wed, 28 Sep 2022 11:58:13 +0000 https://www.promonadruk.pl/?p=1134 Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak ważną rolę odgrywają metki na ubraniach. Mogą one bowiem pełnić funkcję ozdobną, być znakiem rozpoznawczym danej marki lub po prostu dostarczać szeregu istotnych informacji o odzieży i zasadach jej pielęgnacji (praniu, czyszczeniu, składzie itd.). Metki można zamówić w każdej chwili, by odpowiednio oznakować swoje ubranie. W jaki sposób to zrobić i na co zwracać […]

The post Metki do ubrań na zamówienie – jak oznakować własną odzież? first appeared on Promonadruk.]]>
Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak ważną rolę odgrywają metki na ubraniach. Mogą one bowiem pełnić funkcję ozdobną, być znakiem rozpoznawczym danej marki lub po prostu dostarczać szeregu istotnych informacji o odzieży i zasadach jej pielęgnacji (praniu, czyszczeniu, składzie itd.). Metki można zamówić w każdej chwili, by odpowiednio oznakować swoje ubranie. W jaki sposób to zrobić i na co zwracać uwagę?

 

Oznakowanie odzieży firmowej

 

Znaczenie metek na ubraniach jest naprawdę duże. Przede wszystkim metkowanie ubrań pozwala użytkownikom rozróżniać marki produktów, co jest niezwykle istotne podczas prowadzenia kampanii reklamowych. Metki informują również o składzie produktu i o tym, jak postępować zgodnie z jego przeznaczeniem. 

 

Oznaczanie metek na ubraniach to z pozoru mało istotna kwestia, ale w praktyce jest to swoista mikrowizytówka firmy. Dlatego też umieszcza się na niej logo producenta, które daje konsumentowi pewność, że kupił produkt oryginalny. Firmy decydują się tutaj na dwa rozwiązania: albo wybierają metki z termonadrukiem, albo z tzw. hot-stampingiem. Co więcej, metki mogą przybierać dość elegancką formę — są wówczas eksponowane na zewnętrznej stronie odzieży. 

 

Znakowanie odzieży, reklama drukowana

 

W szeroko pojętym marketingu oraz w działaniach PR-owych nawet najmniejsze rzeczy mogą mieć wpływ na postrzeganie marki. Oznaczenie z metek to część spersonalizowanego procesu, który docelowo ma zakodować w pamięci klientów nazwę lub logo firmy. Warto w tym celu skorzystać z usług specjalistów, którzy są w stanie dopasować metki do konkretnej odzieży.

 

Dobrym przykładem są tzw. metki żakardowe, które dzięki zastosowaniu wyjątkowej techniki słyną z trwałości i elegancji. To właśnie ten rodzaj metek najczęściej spotykany jest na ubraniach wysokiej jakości. Klienci chwalą tutaj przede wszystkim świetne odwzorowanie nawet najmniejszych elementów — w tym, chociażby logotypu czy nazwy danej firmy. Metki żakardowe mogą zostać wszyte w kark lub w dole odzieży, a nawet na rękawach. 

 

Oznaczanie metek odzieżowych

 

Nie jest tajemnicą, że oznaczenie metek wiąże się z wyborem odpowiedniej techniki. Sporą popularnością cieszą się m.in. metki termotransferowe, które wgrzewa się w odzież, wykorzystując wysoką temperaturę. W rezultacie metka staje się niezwykle trwała i delikatna, przez co nie wpływa ona negatywnie na komfort noszenia odzieży. Metki termotransferowe świetnie odwzorowują detale logotypu czy nazwy marki, a także są dość opłacalne przy zamawianiu wyższych nakładów. Warto wiedzieć, że na cenę końcową wpływa też sama wielkość metki, a także liczba zastosowanych kolorów.

 

Oznaczanie metek ubrań można też wykonać metodą sublimacji. W tym wypadku stosuje się skomplikowany proces chemiczny, który pozwala trwale wniknąć do struktury metki. Największymi zaletami tego rozwiązania są realistyczne odwzorowanie kolorów i wytrzymałość granicząca z pojęciem niezniszczalności. Metoda sublimacji jest jednak stosunkowo droższa od pozostałych. 

 

Często też przy znakowaniu odzieży stosuje się metki flexowe. Ich cechą charakterystyczną jest gładkość, przez co nie podrażniają skóry. Warto jednak wiedzieć, że metki flexowe opłacają się wyłącznie przy zamawianiu małych nakładów i że raczej nie stosuje się ich przy tworzeniu skomplikowanych, drobnych elementów.

 

Podsumowanie

 

Oznakowanie własnej odzieży to klucz do skutecznego marketingu. Nazwa firmy czy logo firmy zawarte na metce muszą zapaść klientowi w pamięć. Ważna też jest sama treść informacyjna o produkcie — rozmiar, cena, instrukcja prania. 

The post Metki do ubrań na zamówienie – jak oznakować własną odzież? first appeared on Promonadruk.]]>
https://www.promonadruk.pl/metki-do-ubran-na-zamowienie-jak-oznakowac-wlasna-odziez/feed/ 0
Ile kosztuje wykonanie sitodruku? https://www.promonadruk.pl/ile-kosztuje-wykonanie-sitodruku/ https://www.promonadruk.pl/ile-kosztuje-wykonanie-sitodruku/#respond Wed, 28 Sep 2022 11:55:29 +0000 https://www.promonadruk.pl/?p=1131 Sitodruk to jedna z najlepszych i najpopularniejszych technik znakowania odzieży. Charakteryzuje się ona trwałością, dobrym odwzorowaniem kolorów i korzystnym stosunkiem ceny do jakości. Oczywiście mowa tutaj wyłącznie o dużych nakładach. Ile konkretnie kosztuje wykonanie sitodruku? I czym jeszcze cechuje się ta metoda? Zapraszamy do lektury!   Cennik sitodruku na odzieży   Wiele nadruków na odzieży zaczyna blaknąć już po kilku […]

The post Ile kosztuje wykonanie sitodruku? first appeared on Promonadruk.]]>
Sitodruk to jedna z najlepszych i najpopularniejszych technik znakowania odzieży. Charakteryzuje się ona trwałością, dobrym odwzorowaniem kolorów i korzystnym stosunkiem ceny do jakości. Oczywiście mowa tutaj wyłącznie o dużych nakładach. Ile konkretnie kosztuje wykonanie sitodruku? I czym jeszcze cechuje się ta metoda? Zapraszamy do lektury!

 

Cennik sitodruku na odzieży

 

Wiele nadruków na odzieży zaczyna blaknąć już po kilku pierwszych praniach. Najczęściej winna jest kiepska jakość materiałów lub niewłaściwie dobrana technika. Sitodruk wykonuje się od setek lat, choć obecnie dzięki wykorzystaniu specjalistycznych maszyn, metoda ta jest jeszcze skuteczniejsza. W rezultacie klient otrzymuje możliwie najlepsze i najwierniejsze odwzorowanie kolorów i trwałość, która wystarcza na przynajmniej 150 prań! Co więcej, technikę tę wykorzystuje się zarówno w przypadku materiałów bawełnianych, jak i poliestrowych (to ważna informacja m.in. dla firm, którym zależy na właściwym odwzorowaniu kolorystyki logotypów).

 

Sporo osób wpisuje w przeglądarkę hasła typu “cennik sitodruk” lub “koszulki sitodruk cennik”, ale mimo tego ciężko jest wyszukać konkretne informacje na ten temat. Wynika to z tego, że na cenę sitodruku ma wpływ wiele różnych czynników. Jedną z nich jest fakt, że nadruk sitodrukiem to metoda dość skomplikowana (opłacalne jest zamawiania minimum kilkudziesięciu sztuk z tym samym wzorem).

 

Cennik nadruku sitodruku na koszulkach i odzieży

 

Ostateczna kwota za całość zamówienia jest umowna i dość elastyczna. Na cenę mają wpływ m.in. ilość nadruku, stopień jego wypełnienia, ilość kolorów, wielkość znakowania czy rodzaj materiału.

 

Sitodruk cena a nakład — to w zasadzie najważniejszy czynnik, który w dużej mierze określa ostateczną cenę. Im więcej chcemy zamówić, tym niższa cena za jedną sztukę. Przyjmuje się, że opłacalne jest zamówienie przynajmniej 30 sztuk odzieży z tym samym wzorem. W przypadku dużych zamówień (kilkaset sztuk) taka transakcja jest jeszcze korzystniejsza.

 

Ilość kolorów — w przypadku sitodruku można postawić na wzory wielokolorowe, ale wówczas należy się liczyć z proporcjonalnie wyższą ceną. Nie bez znaczenia jest też rodzaj użytej farby oraz stopień wypełnienia nadruku. Każde zamówienie wyceniane jest indywidualnie, dlatego też nie da się określić konkretnej ceny sitodruku z góry. 

 

Wielkość znakowania — to nic innego, jak rozmiar nadruku. Zasada jest tu bardzo prosta — im większa grafika, tym wyższa cena. Warto pamiętać, żeby podczas realizacji zamówienia od razu przemyśleć wszycie nowych metek.

 

Sitodruk maszyny cena

 

Nadruk sitodrukiem to gwarancja jakości, trwałości i realistycznych kolorów, które przykuwają uwagę nawet z daleka. Cena za dane zamówienie jest jednak niezwykle elastyczna i zależna od wielu czynników, na co wpływ mają także użyte podczas produkcji maszyny. Muszą one spełniać szereg wymagań, aby sprostać potrzebom nawet najbardziej wymagających klientów. Taki sprzęt można nawet wypożyczyć, choć zawczasu należy przejść odpowiednie szkolenie z zakresu jego obsługiwania. Sitodruk maszyna cena uzależniona jest od wielu rzeczy. 

 

Maszyny muszą być zdolne do wykonywania druku płaskiego, okrągłego czy nawet kształtów nieregularnych. Poza tym kluczowa jest tutaj intuicyjność obsługi i możliwość spersonalizowania poszczególnych opcji. Powinno się również zwrócić uwagę na szybkość pracy sprzętu i jego wydajność oraz na to, czy jest on zdalnie wspierany przez producenta. Ceny wahają się od kilkuset do ponad tysiąca złotych.

The post Ile kosztuje wykonanie sitodruku? first appeared on Promonadruk.]]>
https://www.promonadruk.pl/ile-kosztuje-wykonanie-sitodruku/feed/ 0
Jakie są różnice pomiędzy tkaniną i dzianiną? https://www.promonadruk.pl/jakie-sa-roznice-pomiedzy-tkanina-i-dzianina/ https://www.promonadruk.pl/jakie-sa-roznice-pomiedzy-tkanina-i-dzianina/#respond Sun, 28 Aug 2022 10:06:17 +0000 https://www.promonadruk.pl/?p=1128 Nie da się ukryć, że dla większości osób definicje materiałów odzieżowych stanowią jedną wielką tajemnicę. O tyle, o ile dość łatwo jest określić, czym jest bawełna, len, jedwab czy poliester, tak wskazać pomiędzy nimi różnice — już nie do końca. Przede wszystkim trzeba tutaj zacząć od początku i zaznaczyć, że podział na dzianiny i tkaniny nie jest przypadkowy (ma to […]

The post Jakie są różnice pomiędzy tkaniną i dzianiną? first appeared on Promonadruk.]]>
Nie da się ukryć, że dla większości osób definicje materiałów odzieżowych stanowią jedną wielką tajemnicę. O tyle, o ile dość łatwo jest określić, czym jest bawełna, len, jedwab czy poliester, tak wskazać pomiędzy nimi różnice — już nie do końca. Przede wszystkim trzeba tutaj zacząć od początku i zaznaczyć, że podział na dzianiny i tkaniny nie jest przypadkowy (ma to związek z ich różną strukturą). W rezultacie, materiały z tkaniny należy pielęgnować inaczej niż w przypadku materiałów z dzianiny. Różnic jest tutaj jednak znacznie więcej.

 

Co to jest dzianina i tkanina?

 

Wiele osób zastanawia się, czym jest tkanina i dzianina. Wynika to z błędnego założenia, że tkanina i dzianina to pojęcia, które można stosować zamiennie, bo w gruncie rzeczy oznaczają to samo. To jednak dwa zupełnie różne materiały, cechujące się innymi właściwościami, co łatwo zauważyć już przy pierwszym dotyku. Różnice obejmują tutaj strukturę i sprężystość materiału, a także jego miękkość. Zacznijmy jednak od początku.

 

Dzianina jest materiałem, który wytwarza się z tzw. przędzy (rodzaj wyrobu włókienniczego), ale w taki sposób, aby powstały charakterystyczne oczka. W przypadku tkaniny — nitki układane są prostopadle, a następnie przeplatane między sobą. Efekt? Uzyskujemy dwa różniące się strukturą materiały. Co więcej, dzianina jest niezwykle elastyczna i odznacza się rozciągliwością.

 

To jednak nie wszystko, bo materiał ten cechuje się również przewiewnością, co w gorące dni jest wręcz na wagę złota. Dzianina to materiał przyjemny w dotyku i bardzo miękki. Tkanina jest dość sztywna i bardziej szorstka. Poza tym nie jest aż tak rozciągliwa, więc trudniej ją dopasować do sylwetki. Ostatecznie jednak oba materiały mają swoje wady i zalety, a łączy je jedno — bogactwo wzorów i kolorów.

 

Jak wygląda tkanina i dzianina?

 

Dzianina i tkanina różnią się od siebie sposobem wytwarzania. W przypadku dzianiny jedna nić tworzy oczka w formie kolumienek. Powstałe luzy pozwalają uzyskać pożądany efekt rozciągliwości (dobrymi przykładami są szaliki, dresy, rajstopy). Z dzianiny projektuje się nawet bieliznę, a także letnią, lekką odzież. Tkanina nie jest elastyczna — wynika to z faktu, że tworzy się ją przy użyciu dwóch nitek (tzw. osnowy i wątku), ale ma to szereg innych zalet. Ostatecznie znajduje ona zastosowanie głównie w produkcji lekkiej odzieży, pościeli lub bielizny.

 

Tkanina jest dość sztywna, a dzianina miękka. Różnice są widoczne gołym okiem — wystarczy wziąć do ręki pościel lub koszulę i sweter. Za pomocą dotyku od razu zauważymy, że dzianina jest bardziej sprężysta i mniej gniotliwa.  Tkaniny natomiast wymagają regularnego prasowania. Reasumując, dzianinę wykorzystamy m.in. w produkcji skarpet, rajstop, czapek, szalików itp., a tkaninę w produkcji bielizny, sukienek, obrusów, płaszczy czy pościeli.

 

Do zalet dzianiny zalicza się przede wszystkim: 

 

 • łatwe dopasowanie do sylwetki,
 • miękkość i przyjemność noszenia,
 • duży wybór wzorów,
 • niska cena.

 

W przypadku tkanin plusami są:

 

 • uniwersalność zastosowania,
 • trwałość i odporność na uszkodzenia,
 • ochrona przed wiatrem.

 

 

Jak powstaje tkanina i dzianina?

 

Tkaninę produkuje się poprzez tkanie na tzw. krosnach. Stosuje się tutaj dwa układy nitek według ustalonego porządku. Dzianina powstaje na maszynach lub szydełku. Proces ten opiera się na tworzeniu kolumienek oczek, które następnie się ze sobą przeplatają. To właśnie ta technika sprawia, że materiał staje się bardziej elastyczny. W przypadku dzianiny wykorzystuje się jedną nitkę, ale w różnych splotach, co pozwala uzyskać inną strukturę materiału.

The post Jakie są różnice pomiędzy tkaniną i dzianiną? first appeared on Promonadruk.]]>
https://www.promonadruk.pl/jakie-sa-roznice-pomiedzy-tkanina-i-dzianina/feed/ 0
Koszulka z nadrukiem jako narzędzie marketingowe https://www.promonadruk.pl/koszulka-z-nadrukiem-jako-narzedzie-marketingowe/ https://www.promonadruk.pl/koszulka-z-nadrukiem-jako-narzedzie-marketingowe/#respond Sun, 28 Aug 2022 09:32:43 +0000 https://www.promonadruk.pl/?p=1125 Nie da się ukryć, że odzież reklamowa to jedna ze skuteczniejszych form promocji oraz sposobów na wzmocnienie więzi klienta z marką. Z perspektywy firmy, korzyści z takiego narzędzia marketingowego jest jednak więcej. Nadruk na odzieży może przykuć wzrok potencjalnego klienta, a także pomagać w integracji pracowników.   Nadruk na odzieży z perspektywy firmy   Odzież firmowa ma wiele różnych zastosowań. […]

The post Koszulka z nadrukiem jako narzędzie marketingowe first appeared on Promonadruk.]]>
Nie da się ukryć, że odzież reklamowa to jedna ze skuteczniejszych form promocji oraz sposobów na wzmocnienie więzi klienta z marką. Z perspektywy firmy, korzyści z takiego narzędzia marketingowego jest jednak więcej. Nadruk na odzieży może przykuć wzrok potencjalnego klienta, a także pomagać w integracji pracowników.

 

Nadruk na odzieży z perspektywy firmy

 

Odzież firmowa ma wiele różnych zastosowań. Najczęściej jednak to właśnie w ten sposób firma chce zwrócić na siebie uwagę klienta lub inwestora. Pozwala to również spersonalizować działania marketingowe, by zaznajomić odbiorcę z marką. Logotypy firmowe wykorzystuje się na wszystkich rodzajach odzieży — od czapek, po bluzy, polary czy zwykłe koszulki. To świetne uzupełnienie innych produktów reklamowych, takich jak smycze, kubki, podkładki pod myszki i długopisy. Odzież reklamowa jest wykorzystywana zarówno w wielkich korporacjach, jak i małych i średnich przedsiębiorstwach.

 

Nadruk na odzieży pozwala prowadzić skuteczniejsze kampanie reklamowe, co związane jest ze zwiększeniem lojalności aktualnych klientów oraz z szansą na przyciągnięcie nowych. Koszulka z nadrukiem firmy może być też wykorzystywana jako upominek dla klienta, który właśnie ukończył jakiś kurs lub zrobił drogie zakupy. Taki zabieg wywołuje pozytywne skojarzenia i zwiększa szansę na to, że odbiorca wróci lub poleci usługi firmy swoim znajomym. Upominki tego typu wykorzystywane są również w wielu konkursach i promocjach (np. w ramach programu lojalnościowego).

 

Koszulka z nadrukiem firmy może być też upominkiem dla pracownika, o ile jest wysokiej jakości. Istnieje wówczas szansa, że dana osoba będzie nosić tę odzież także poza biurem, stając się chodzącą „tabliczką” marketingową. Takie gesty ze strony pracodawcy motywują też pracownika do dalszej pracy oraz świadczą  profesjonalizmie i zespołowości. Logotypy firmowe na koszulkach i innych ubraniach noszone są również w trakcie targów branżowych, wyjazdów integracyjnych i podczas wielu innych eventów, które są szansą na zaprezentowanie marki klientowi. 

 

Na jaki typ nadruku postawić?

 

Odzież firmowa musi cechować się odpowiednią jakością. Nadruk nie może się zetrzeć po kilku praniach, bo szybko okaże się, że taką inwestycję trzeba będzie powtórzyć. Znacznie lepiej od razu postawić na sprawdzone techniki znakowania, takie jak np. haft komputerowy, który słynie z trwałości i wyrazistości. 

 

Warto również pamiętać, że nie bez znaczenia jest miejsce, w którym pojawi się logotyp firmy. Najczęściej nadruk umieszcza się na plecach lub w bardziej dyskretnej formie np. na mankiecie koszuli. Odzież firmową dobrze jest zamawiać w większych nakładach ze względu na znacznie niższe koszty produkcji. Liczy się tutaj wysoka jakość i wygoda — odzież nie może tracić koloru i kształtu nawet po wielu praniach. Koniec końców nadruk na odzieży to inwestycja, która może służyć jako świetne narzędzie marketingowe i przyczynić się do lepszej rozpoznawalności firmy wśród nowych klientów. 

The post Koszulka z nadrukiem jako narzędzie marketingowe first appeared on Promonadruk.]]>
https://www.promonadruk.pl/koszulka-z-nadrukiem-jako-narzedzie-marketingowe/feed/ 0
Nadruk cyfrowy technologią DTG — co to właściwie jest? https://www.promonadruk.pl/nadruk-cyfrowy-technologia-dtg-co-to-wlasciwie-jest/ https://www.promonadruk.pl/nadruk-cyfrowy-technologia-dtg-co-to-wlasciwie-jest/#respond Thu, 28 Jul 2022 09:28:49 +0000 https://www.promonadruk.pl/?p=1122 Znakowanie i ozdabianie odzieży staje się coraz popularniejsze. Wszelkie wzory, rysunki, zdjęcia, logotypy itd. znajdują się na praktycznie każdej koszulce, czapce, koszuli, bluzie itd. Wśród najpopularniejszych technik nadruku są m.in. sitodruk, druk cyfrowy, haft komputerowy oraz termotransfer. W przypadku druku cyfrowego mówimy o nowoczesnej technologii, pozwalającej przenieść na odzież niemal całą paletę barw.   Druk cyfrowy DTG — wszystko, co […]

The post Nadruk cyfrowy technologią DTG — co to właściwie jest? first appeared on Promonadruk.]]>
Znakowanie i ozdabianie odzieży staje się coraz popularniejsze. Wszelkie wzory, rysunki, zdjęcia, logotypy itd. znajdują się na praktycznie każdej koszulce, czapce, koszuli, bluzie itd. Wśród najpopularniejszych technik nadruku są m.in. sitodruk, druk cyfrowy, haft komputerowy oraz termotransfer. W przypadku druku cyfrowego mówimy o nowoczesnej technologii, pozwalającej przenieść na odzież niemal całą paletę barw.

 

Druk cyfrowy DTG — wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Nadruk DTG, co to jest? Druk cyfrowy DTG, czyli z j. angielskiego Direct To Garment to jedna z najpopularniejszych technik nadruku odzieżowego. Dzięki zaawansowanej technologii umożliwia ona naniesienie niezwykle żywych kolorów, wykorzystując do tego celu niemal pełną paletę barw. Nadruk bezpośredni DTG charakteryzuje się tym, że nie wykorzystuje się tutaj matryc oraz sit (jak w przypadku sitodruku). W ten sposób proces drukowania jest znacznie szybszy i nieco tańszy.

 

O tym, że nadruk DTG trwałość posiada wyjątkową, wiadomo już od dawna. Średnia wytrzymałość wynosi od 100 do 150 prań, co w praktyce oznacza, że odzież z takim nadrukiem wytrzyma całe lata. Nadruk DTG jakość posiada zbliżoną do tzw. sitodruku, choć ten pierwszy cechuje się nieco większą trwałością. Jest on bardzo łatwy w implementacji, co pozwala przenosić wzory na materiały różnych wielkości. Jak to działa w praktyce? Po naniesieniu wzoru całość jest wygrzewana w materiał, co zapewnia większą intensywność barw oraz trwałość.

 

Druk cyfrowy — najlepszy wybór na początek

Druk cyfrowy jest doskonałym wyborem na początek — zwłaszcza że jest to propozycja stosunkowo tania nawet w przypadku zamówień od 1 sztuki. Poza tym łatwość w implementowaniu całej palety barw daje klientowi jeszcze więcej możliwości w kreowaniu własnego, wymarzonego wzoru.

 

Druk cyfrowy z łatwością wykorzystamy na każdym rodzaju odzieży i — co ważniejsze — nie będziemy musieli czekać zbyt długo na efekty. Z drugiej strony, jeśli zależy nam wyłącznie na trwałości druku to lepiej postawić na haft komputerowy lub tzw. sublimację.

 

Zalety druku cyfrowego DTG

Druk cyfrowy DTG niesie ze sobą mnóstwo zalet. Wymienić tutaj należy przede wszystkim precyzję, intensywność barw, łatwość personalizacji wzoru, szybkość realizacji zamówienia i wiele, wiele innych. Warto też dodać, że druk cyfrowy to rozwiązanie ekologiczne, które nie zanieczyszcza środowiska.

 

To, czym wyróżnia się druk cyfrowy, jest precyzja. W ten sposób można bowiem odzwierciedlić na ubraniu nawet najdrobniejsze detale. Wystarczy wybrać jakąkolwiek grafikę o odpowiedniej rozdzielczości, a cyfrowy druk odwzoruje ją na odzieży bez żadnych zmian.

 

Co więcej, w przypadku druku cyfrowego mamy gwarancję, że kolory będą intensywne i wyraziste. Ta forma druku pozwala bowiem odwzorować całą paletę barw i to bez wpływu na cenę. W skrócie: jeśli chcesz sprawić sobie koszulkę bogatą w najróżniejsze kolory — postaw na druk cyfrowy DTG!

 

Cyfrowy druk stosuje się głównie na materiałach naturalnych (najlepiej na bawełnie), choć da się go zastosować również na innych tekstyliach. Technika ta umożliwia naniesienie nadruku nawet na bardzo małe powierzchnie — w miejscach łączenia materiałów, ściągaczach czy szwach. Jest to metoda trwała, która nie deformuje ubrania i go nie marszczy.

 

Odzież z nadrukiem cyfrowym wytrzymuje do ponad 100 prań, a proces jej wykonania jest przyjazny dla środowiska. Tego typu ubrania są również wygodne, bo odzież przepuszcza powietrze. W rezultacie można je komfortowo nosić również w upalne dni.

The post Nadruk cyfrowy technologią DTG — co to właściwie jest? first appeared on Promonadruk.]]>
https://www.promonadruk.pl/nadruk-cyfrowy-technologia-dtg-co-to-wlasciwie-jest/feed/ 0
Sitodruk na ubraniach – co trzeba wiedzieć? https://www.promonadruk.pl/sitodruk-na-ubraniach-co-trzeba-wiedziec/ https://www.promonadruk.pl/sitodruk-na-ubraniach-co-trzeba-wiedziec/#respond Thu, 28 Jul 2022 09:25:31 +0000 https://www.promonadruk.pl/?p=1119 Sitodruk jest jedną z najpopularniejszych technik nadruku na odzieży. Wynika to z faktu, że jest to metoda stosunkowo tania, a jednocześnie wytrzymała, odporna na uszkodzenia i trwała. Nie oznacza to jednak, że inne techniki druku nie mają racji bytu. Wszystko zależy od typu projektu, rodzaju materiału oraz indywidualnych preferencji. Na czym polega druk sitowy? Wiele osób zastanawia się, czy sitodruk […]

The post Sitodruk na ubraniach – co trzeba wiedzieć? first appeared on Promonadruk.]]>
Sitodruk jest jedną z najpopularniejszych technik nadruku na odzieży. Wynika to z faktu, że jest to metoda stosunkowo tania, a jednocześnie wytrzymała, odporna na uszkodzenia i trwała. Nie oznacza to jednak, że inne techniki druku nie mają racji bytu. Wszystko zależy od typu projektu, rodzaju materiału oraz indywidualnych preferencji.

Na czym polega druk sitowy?

Wiele osób zastanawia się, czy sitodruk jest trwały. Sitodruk to technika polegająca na nakładaniu farby na tkaninę przez specjalne sitko. Później całość jest utrwalana termicznie. Nie są to jednak wysokie temperatury ze względu na to, aby nie uszkodzić tkaniny. W rezultacie dostajemy wyjątkową trwałość do nawet 150 prań.

 

Co ciekawe, nadruk metodą sitodruku wiąże się z koniecznością nanoszenia każdego koloru osobno, co pozwala zachować precyzję i osiągnąć jeszcze lepsze efekty. Niewątpliwą zaletą tej metody jest również fakt, że w dość łatwy sposób można uzyskać efekt 3D, HD oraz połysk i lakier. W sitodruku mamy jednak pewne ograniczenia dotyczące liczby użytych kolorów.

Na czym polega proces sitodruku na ubraniach?

Warto wiedzieć, że sitodruk trwałość posiada na podobnym poziomie, co tzw. druk cyfrowy. Osiągnięcie takich efektów było możliwe dzięki dość skomplikowanemu procesowi nanoszenia obrazu. W przypadku sitodruku nadruk możemy nanieść na koszulki, bluzy, czapki, wiatrówki i wiele, wiele więcej.

 

Na początku należy przygotować projekt, wykorzystując specjalny program komputerowy. W ten sposób powstanie szablon tj. drobna siateczka, która posłuży za wzór dla sitodruku. Wówczas potrzebny jest jeszcze tylko rysunek w formie zdjęcia. Gdy wszystko jest już gotowe, można zacząć proces nakładania nadruku.

 

W dużym uproszczeniu opiera się to na przeciskaniu farby przez przygotowaną wcześniej siateczkę ze wzorem. Zastosowane kolory i rodzaje atramentów zależą już w dużej mierze od preferencji klienta. Końcowy produkt jest obrazem, który niemal idealnie dopasowuje się do tkaniny. Nie ma więc efektu łuszczenia lub blaknięcia. Nadruk powinien wytrzymać do 150 prań, co pozwala utrzymać wysoką jakość przez całe lata. Pole do popisu jest tutaj zresztą ogromne, bo sitodruk umożliwia też nanoszenie wzorów z brokatem i nie tylko.

Sitodruk — dobra metoda nadruku

Sitodruk to jedna z najtrwalszych form nadruku. Wykorzystywane są tutaj farby wysokiej jakości, co pozwala uzyskać niemal dowolne kolory i odpowiednią ostrość. Co więcej, nadruk jest miękki w dotyku i swobodnie oddycha, przez co przyjemniej się go nosi również w upalne dni.

 

Sporo osób przed wyborem techniki nadruku zastanawia się, czy wybrać sitodruk, czy druk cyfrowy. W zasadzie obie metody mają ze sobą sporo wspólnego. Sitodruk jest jednak znacznie tańszy przy realizacji dużych zamówień, a także nieco trwalszy od druku cyfrowego.

Sitodruk a druk cyfrowy. Który wybrać?

Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Druk cyfrowy pozwala osiągnąć intensywny i dość trwały efekt nadruku przy zachowaniu pełności kolorów. Fotograficzna dokładność oraz ogromny zakres dostępnych kolorów sprawiają, że jest to jak najbardziej opłacalna technika nawet przy zamówieniach od 1 sztuki.

 

Z kolei sitodruk jest nieco trwalszą techniką i zarazem jedną z najstarszych. Ograniczeniami są tutaj jednak liczba dostępnych kolorów i opłacalność — sitodruk stosuje się raczej przy większych zamówieniach. Poza tym sitodruk można zastosować na każdym rodzaju odzieży — bluzy, koszulki polo, koszulki sportowe, koszule itd.

The post Sitodruk na ubraniach – co trzeba wiedzieć? first appeared on Promonadruk.]]>
https://www.promonadruk.pl/sitodruk-na-ubraniach-co-trzeba-wiedziec/feed/ 0
Druk termotransferowy – wszystko, co warto o nim wiedzieć https://www.promonadruk.pl/druk-termotransferowy-wszystko-co-warto-o-nim-wiedziec/ https://www.promonadruk.pl/druk-termotransferowy-wszystko-co-warto-o-nim-wiedziec/#respond Tue, 28 Jun 2022 09:22:20 +0000 https://www.promonadruk.pl/?p=1116 Druk termotransferowy to technika bardzo podobna do tzw. druku termicznego z tą różnicą, że w druku termotransferowym stosuje się dodatkowe kalki. Jest on także znacznie bardziej odporny na światło, zmiany temperatur, wilgoć i inne uszkodzenia czysto mechaniczne. Co więcej, druk termotransferowy charakteryzuje się wyjątkową trwałością, przez co nie traci on na jakości nawet po upływie długiego czasu. To jednak zaledwie […]

The post Druk termotransferowy – wszystko, co warto o nim wiedzieć first appeared on Promonadruk.]]>
Druk termotransferowy to technika bardzo podobna do tzw. druku termicznego z tą różnicą, że w druku termotransferowym stosuje się dodatkowe kalki. Jest on także znacznie bardziej odporny na światło, zmiany temperatur, wilgoć i inne uszkodzenia czysto mechaniczne. Co więcej, druk termotransferowy charakteryzuje się wyjątkową trwałością, przez co nie traci on na jakości nawet po upływie długiego czasu. To jednak zaledwie wierzchołek góry lodowej w przypadku tej innowacyjnej techniki wydruku.

 

Termotransfer – na czym polega ta technika nadruku?

 

Wiele osób zastanawia się, co to jest druk termotransferowy? W dużym uproszczeniu jest to technika, która polega na termicznym wgrzaniu nadruku w materiał. Dość kluczowymi czynnikami, wpływającymi na efekt końcowy jest zastosowanie odpowiedniej siły nacisku i wysokiej temperatury przez ściśle określony czas. W rezultacie technologię tę można wykorzystać na wiele różnych sposobów.

 

Termotransfer charakteryzuje się trwałością, łatwością aplikacji i mnogością zastosowań. Co więcej, technika termotransferowa umożliwia przeniesienie nadruku na materiał wraz z najmniejszymi szczegółami, z pełnym odwzorowaniem kolorów. Dlatego też z metody tej korzystają firmy, którym zależy na wysokiej jakości identyfikacji wizualnej. 

 

Znakowanie odzieży przy pomocy termotransferu ma jeszcze jedną ogromną zaletę – jest to proces tani i opłacalny. Dzięki temu bez problemu można zamówić nawet pojedynczy egzemplarz nadruku i – co ważniejsze – w większości firm świadczących takie usługi istnieje możliwość wgrzania wszelkich istotnych dla klienta informacji. Z drugiej strony, technika termotransferowa ma również pewne wady. Raczej nie powinno się bowiem jej stosować na dużych powierzchniach, a także prasować obszaru z nadrukiem.

 

Nadruki transferowe – uniwersalne i trwałe

 

Druk termotransferowy na tkaninach to przede wszystkim wysoka jakość i trwałość. Technika ta pozwala nie tylko na szybkie i tanie znakowanie odzieży, ale również na nanoszenie wzorów w teoretycznie niedostępne na tkaninie miejsca. Nadruki transferowe można z powodzeniem stosować na bawełnie, tkaninach syntetycznych czy papierze (w tym również na ubraniach ciemnych i kolorowych).

 

Cechuje je szybka realizacja i szczegółowe odwzorowanie wzorów. Jest to technika znacznie precyzyjniejsza niż np. haft komputerowy. Nadruk termotransferowy zachowa swoją jakość nawet po kilkudziesięciu praniach. 

 

Termotransfer – najważniejsze cechy i porównanie z innymi metodami znakowania ubrań

 

Druk termotransferowy na koszulkach i innych rodzajach odzieży to przede wszystkim gwarancja trwałości. Jest to metoda bardziej precyzyjna od haftu komputerowego, a także stosunkowo tania nawet przy pojedynczych zamówieniach. Z pomocą tej metody można wykonać nadruk nawet w trudno dostępnych na odzieży miejscach. Pada tutaj jednak jedno kluczowe pytanie: druk termotransferowy a termiczny – który sprawdzi się lepiej? 

 

Wiele osób zastanawia się, czy wybrać druk termiczny, czy termotransferowy? Odpowiedź jest jednak prosta – druk termotransferowy nie posiada wad, z którymi mierzy się druk termiczny. Termotransfer jest odporniejszy na wilgoć, światło, temperatury i uszkodzenia mechaniczne. Z drugiej strony, druk termiczny i termotransferowy posiadają także wady. W przypadku tego drugiego najwięcej mówi się o braku możliwości wykonania nadruku na polarze, słabej wentylacji powietrza i skromnej palecie kolorów, z których można wykonać projekt.

The post Druk termotransferowy – wszystko, co warto o nim wiedzieć first appeared on Promonadruk.]]>
https://www.promonadruk.pl/druk-termotransferowy-wszystko-co-warto-o-nim-wiedziec/feed/ 0
Jak zrobić nadruk na koszulce przy użyciu folii flex? https://www.promonadruk.pl/jak-zrobic-nadruk-na-koszulce-przy-uzyciu-folii-flex/ https://www.promonadruk.pl/jak-zrobic-nadruk-na-koszulce-przy-uzyciu-folii-flex/#respond Tue, 28 Jun 2022 09:14:31 +0000 https://www.promonadruk.pl/?p=1112 Nadruk na ubraniach wciąż znajduje się w czołówce modowych trendów. Technologii, które umożliwiają wykonanie spersonalizowanej odzieży, jest sporo, a jedną z nich jest folia flex. Wynika to przede wszystkim z wyjątkowych właściwości tego materiału, a także z faktu, że występuje on w wielu wariantach. O czym konkretnie mowa?   Jak stworzyć własną koszulkę z wykorzystaniem folii flex?   Wiele osób […]

The post Jak zrobić nadruk na koszulce przy użyciu folii flex? first appeared on Promonadruk.]]>
Nadruk na ubraniach wciąż znajduje się w czołówce modowych trendów. Technologii, które umożliwiają wykonanie spersonalizowanej odzieży, jest sporo, a jedną z nich jest folia flex. Wynika to przede wszystkim z wyjątkowych właściwości tego materiału, a także z faktu, że występuje on w wielu wariantach. O czym konkretnie mowa?

 

Jak stworzyć własną koszulkę z wykorzystaniem folii flex?

 

Wiele osób zastanawia się, co to jest nadruk flex? Nadruk metodą folia flex to innowacyjna technologia personalizowania odzieży. W ten sposób można stworzyć koszulkę, której nadruk będzie niepowtarzalny i unikatowy. Folia flex to w dużym uproszczeniu forma folii poliuretanowej z przygotowanym już klejem do tworzenia nadruków na tkaninach. Stosuje się ją przede wszystkim na T-shirtach, bluzach, torbach oraz czapkach czy odzieży sportowej.

 

Nadruk flex na koszulce można wykonać w stosunkowo łatwy sposób. Wystarczy wyciąć fragment folii i zdecydować, jakie elementy mają się znaleźć na nadruku. Następnie należy postępować zgodnie z instrukcją dołączoną do danego materiału. W większości przypadków wystarczy wygrzewać folię w temperaturze około 160 stopni Celsjusza przez około 20 sekund. Później trzeba zdjąć tzw. folię transportową i w zasadzie gotowe.

 

Jak wgrzewać folie flex na koszulki?

 

Nadruk flex na koszulkach wiąże się z koniecznością wygrzania folii w wysokiej temperaturze. Potrzebne elementy należy umieścić na prasie płaskiej i przez kilkanaście sekund wygrzewać materiał w temperaturze dochodzącej do wspomnianych już 160 stopni. Warto jednak podkreślić, że parametry mogą się różnić w zależności od tego, jaką folią oferuje producent.

 

Warto zaznaczyć, że metoda nadruku folią flex to również jedna z nielicznych technik, która zapewnia wysoką jakość nadruku również na polarze. Jeśli zdecydujesz się wykonać nadruk flex na polarze, to możesz mieć pewność, projekt charakteryzować się będzie trwałością i długą żywotnością. Ponadto tak spersonalizowany wzór świetnie odzwierciedla osobowość danej osoby, dzięki czemu może to być również pomysł na prezent.

 

Jak usunąć folię flex z koszulki?

 

Wiele osób, które zdecydują się na wykorzystanie tej techniki, zastanawia się, jak usunąć nadruk flex np. z koszulki. Przede wszystkim należy pamiętać, aby folię transportową zdejmować, gdy jeszcze jest gorąca. W przeciwnym razie będzie trudno ją odkleić, co może spowodować uszkodzenie nadruku. 

 

Folię flex odrywamy zawsze płynnym ruchem, wyłącznie ruchem w dół. Jeśli jednak po drodze występują nieoczekiwane problemy, warto przygrzać folię jeszcze na kilka sekund i spróbować ponownie. Powinno to również zabezpieczyć wzór przed mechanicznym uszkodzeniem.

 

Bardziej ryzykowną metodą jest również zastosowanie specjalnego preparatu, który nakłada się od wewnętrznej strony odzieży z nadrukiem. Następnie należy odczekać kilka sekund, aż środek sam rozpuści klej. Wówczas bez większych trudności powinno się udać zdjęcie folii z materiału. Na koniec tkaninę koniecznie trzeba wrzucić do prania, bo płyn do usuwania nadruków należy do silnych chemikaliów, które przy bezpośrednim kontakcie ze skórą czy oczami mogą wyrządzić nieodwracalne problemy zdrowotne. W razie wystąpienia takiej sytuacji, tj. skażenia skóry lub oczu, bezzwłocznie należy skontaktować się z lekarzem. 

 

Po zerwaniu folii flex o odzież trzeba dbać w szczególny sposób. Nie zalecane jest prasowanie samych wzorów na ubraniach – należy ich po prostu unikać lub prasować przez ochronny materiał. 

 

The post Jak zrobić nadruk na koszulce przy użyciu folii flex? first appeared on Promonadruk.]]>
https://www.promonadruk.pl/jak-zrobic-nadruk-na-koszulce-przy-uzyciu-folii-flex/feed/ 0
Czym jest haft komputerowy? https://www.promonadruk.pl/czym-jest-haft-komputerowy/ https://www.promonadruk.pl/czym-jest-haft-komputerowy/#respond Thu, 26 May 2022 07:46:39 +0000 https://www.promonadruk.pl/?p=1085 Jedną z metod chętnie wykorzystywaną do znakowania odzieży jest obecnie haft komputerowy. Cieszy się on popularnością zwłaszcza wśród producentów odzieży ekskluzywnej, która pod każdym względem musi prezentować się perfekcyjnie. Jest odpowiedni dla ubrań pracowniczych, które pełnią rolę wizytówki firmy. Czym jest haft komputerowy oraz jakie są jego cechy charakterystyczne? Dlaczego jest to jedna z tych metod wykonywania nadruków, które cieszą […]

The post Czym jest haft komputerowy? first appeared on Promonadruk.]]>
Jedną z metod chętnie wykorzystywaną do znakowania odzieży jest obecnie haft komputerowy. Cieszy się on popularnością zwłaszcza wśród producentów odzieży ekskluzywnej, która pod każdym względem musi prezentować się perfekcyjnie. Jest odpowiedni dla ubrań pracowniczych, które pełnią rolę wizytówki firmy. Czym jest haft komputerowy oraz jakie są jego cechy charakterystyczne? Dlaczego jest to jedna z tych metod wykonywania nadruków, które cieszą się naprawdę bardzo dużą popularnością?

Haft komputerowy co to?

Zadając pytanie, co to haft komputerowy, należy jasno wskazać, że jest to jedna z tych metod znakowania odzieży, która gwarantuje naprawdę bardzo dobry efekt. Pod względem wizualnym haft komputerowy do złudzenia przypomina ten wykonywany ręcznie. Jest jednak zdecydowanie tańszy, co sprawia, że znajduje się w zasięgu możliwości finansowych tych osób, które na haft ręczny nie mogą sobie pozwolić. Metodą tą stosuje się w przypadku miejsc stosunkowo płaskich i łatwo dostępnych. Oznacza to, że nie jest ona uniwersalna. Jeśli jednak jej zastosowanie jest możliwe, z pewnością warto po nią sięgnąć.

Haft komputerowy jak zrobić?

Jeśli interesuje nas, jak zrobić haft komputerowy, należy jasno zaznaczyć, że jest to metoda komputerowa, a nie ręczna. Do wykonania haftu komputerowego niezbędna jest specjalna maszyna hafciarska, która musi współgrać z odpowiednim programem komputerowym do haftowania. To właśnie w tym programie tworzy się projekt motywu, który następnie zostaje naniesiony na wybraną odzież. Projekt graficzny, który dostarcza klient może mieć różny format. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby były to następujące rodzaje plików:

 • PDF;
 • GIF;
 • JPG.

Dopuszczalna jest również zwykła bitmapa. Stawiając na haft komputerowy, nie należy rezygnować z efektów zwiększających jakość nadruku. Dobra maszyna do szycia haftu komputerowego pozwala między innymi na uzyskanie efektu 3D.

Maszyna do szycia haft komputerowy

Haft komputerowy to metoda znakowania, która bazuje na specjalnych maszynach. O tym już wspomnieliśmy, wskazując, jak powstaje haft komputerowy. Warto pamiętać, że najlepsze firmy wykonujące haft komputerowy bazują na najnowocześniejszych maszynach, których zastosowanie jest gwarantem doskonałego efektu. Wówczas haft komputerowy jest metodą:

 • niezwykle trwałą;
 • opłacalną;
 • pozwalającą na uzyskanie zachwycających efektów.

Nadruk wykonany za pomocą haftu komputerowego odporny jest na naprawdę intensywne użytkowanie oraz częste pranie. Co ważne, nawet wysokie temperatury nie wpływają negatywnie na wygląd nadruku. Jeśli chodzi o nici do haftu komputerowego, to warto pamiętać, że klienci decydujący się na znakowanie odzieży tą metodą nie muszą się nimi martwić. To firma podejmująca się wykonania nadruku zawsze precyzyjnie je dobierze, dbając o to, aby pozwoliły one na uzyskanie naprawdę dobrego efektu. Warto pamiętać, że ich wybór jest tak duży, że bez trudu można znaleźć te wpisujące się w indywidualne potrzeby i oczekiwania. Dobrym przykładem są odporne na działanie ognia nici, które wykorzystywane są w przypadku znakowania mundurów Straży Pożarnej.

Haft komputerowy to metoda znakowania odzieży, której nie można pominąć, jeśli mówimy o różnych technikach wykonywania nadruków. Gwarantuje efekt na najwyższym poziomie, który jest niezwykle trwały. Decydując się na taki nadruk, nie trzeba obawiać się, że szybko straci on swój bardzo dobry wygląd. Odpowiednio dobrane nici do haftu komputerowego, właściwa maszyna i posiadający wysokie kwalifikacje personel to gwarancja nadruku, który zadowoli nawet najbardziej wymagające osoby.

The post Czym jest haft komputerowy? first appeared on Promonadruk.]]>
https://www.promonadruk.pl/czym-jest-haft-komputerowy/feed/ 0
Jakie maszyny wykorzystuje się do tworzenia nadruków? https://www.promonadruk.pl/jakie-maszyny-wykorzystuje-sie-do-tworzenia-nadrukow/ https://www.promonadruk.pl/jakie-maszyny-wykorzystuje-sie-do-tworzenia-nadrukow/#respond Thu, 26 May 2022 07:44:45 +0000 https://www.promonadruk.pl/?p=1083 Nadruki cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. Nanosi się je na różnego rodzaju ubrania, torby zakupowe, gadżety reklamowe. Decydując się na wykonanie nadruku na tkaninie, należy pamiętać, że obecnie dostępne są bardzo różne techniki, które różnią się między sobą. Ich szeroki wybór sprawia, że bez większych problemów można dopasować technikę do rodzaju odzieży, wielkości nakładu, a także stopnia trwałości, na […]

The post Jakie maszyny wykorzystuje się do tworzenia nadruków? first appeared on Promonadruk.]]>
Nadruki cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. Nanosi się je na różnego rodzaju ubrania, torby zakupowe, gadżety reklamowe. Decydując się na wykonanie nadruku na tkaninie, należy pamiętać, że obecnie dostępne są bardzo różne techniki, które różnią się między sobą. Ich szeroki wybór sprawia, że bez większych problemów można dopasować technikę do rodzaju odzieży, wielkości nakładu, a także stopnia trwałości, na jakiej nam zależy. Jakie maszyny do druku wykorzystywane są dzisiaj do tworzenia nadruków na materiałach?

Nadruk na ubraniach – jaką maszynę wybrać?

Trudno na to pytanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy bowiem od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, a także jak duży nakład odzieży zamierzamy znakować. Warto pamiętać, że odzież z nadrukiem jest niezwykle popularna i doskonale sprawdza się w przypadku zarówno ubrań prywatnych, jak i tych przeznaczonych na pracowników. Nadruk na materiale wykonywany jest dzisiaj za pomocą różnych maszyn. Każda technika znakowania odzieży bazuje na innej maszynie. Podejmując decyzję o wyborze, należy uwzględnić przede wszystkim:

 • nakład;
 • rodzaj odzieży, na której ma znaleźć się nadruk;
 • koszt, jaki jesteśmy gotowi ponieść;
 • trwałość efektu.

Jeśli chodzi o nakład, to trzeba pamiętać, że niektóre metody dobrze sprawdzają się w przypadku w przypadku znakowania pojedynczych sztuk, inne są zdecydowanie lepsze wówczas, gdy nakład jest naprawdę duży. Chodzi tu przede wszystkim o opłacalność nadruku.

Nadruk na materiale

Jeśli zastosowana do wykonania nadruku na materiale maszyna do nadruków będzie solidna, można być pewnym, że jego jakość będzie naprawdę wysoka. Nadruki powinny cechować się:

 • dużą dokładnością;
 • idealnym odwzorowaniem wzoru;
 • odpornością na pranie i użytkowanie.

Trzeba pamiętać, że nadruk, który będzie niewyraźny, nieostry i niedbały, nie wzbudzi w nikim zainteresowania. Odzież z takim nadrukiem z pewnością nie zostanie więc szybko sprzedana. Nie przyniesie więc oczekiwanych zysków. Dlatego tak ważne jest, aby do wykonywania nadruków stosować odpowiednie maszyny dopasowane do charakteru projektu, a także materiału, na którym mają się znaleźć. W razie wątpliwości zawsze warto skonsultować się z fachowcem, który pomoże w podjęciu najlepszej decyzji. Decydując się na skorzystanie z usług drukarni online, wystarczy zadzwonić bądź wysłać maila. Renomowane drukarnie nie boją się rozmawiać ze swoimi klientami. Stawiają na personel, który doskonale zna się na znakowaniu odzieży i naprawdę potrafi doradzić. Wskażą, jaka maszyna do drukowania na koszulkach znajduje się na ich wyposażeniu.

Nadruk na odzieży – maszyna do druku cyfrowego

Jedną z technik wykonywania nadruku na tkaninach jest druk cyfrowy. Odpowiednio zaprojektowane maszyny do nadruku na koszulkach za pomocą takiej techniki sprawiają, że na odzieży może znaleźć się tak naprawdę dowolnie wybrana grafika. Nie ma tu znaczenia ani jej kształt, i kolor. Również stopień skomplikowania nie jest tym, co należy brać pod uwagę. Maszyny do druku cyfrowego radzą sobie bowiem naprawdę dobrze. Ich ogromnym atutem jest także to, że potrafią świetnie odtworzyć dowolnie wybrane kolory. Jeśli decydujemy się na nadruk charakteryzujący się dużą ilością przejść tonalnych, stawiamy na projekt, który jest dość skomplikowany, maszyny do druku cyfrowego poradzą sobie świetnie.

Nadruk na odzieży zobaczyć można na koszulkach, spodniach, bluzach, marynarkach, kurtkach. To sposób na wyróżnienie się z tłumu. Jest także najlepszym sposobem na to, aby stworzyć rzucającą się w oczy i pełniącą rolę firmowej wizytówki odzież dla pracowników. Warto pamiętać, że nadruki wykonywane są za pomocą różnych metod, które bazują na innych maszynach. To maszyna do druku na tkaninach, jej sprawność techniczna i umiejętności obsługującej ją osoby w dużej mierze uzależniony jest ostateczny efekt.

The post Jakie maszyny wykorzystuje się do tworzenia nadruków? first appeared on Promonadruk.]]>
https://www.promonadruk.pl/jakie-maszyny-wykorzystuje-sie-do-tworzenia-nadrukow/feed/ 0