Ile kosztuje wykonanie sitodruku?

Jakie są różnice pomiędzy tkaniną i dzianiną?
Jakie są różnice pomiędzy tkaniną i dzianiną?
28 sierpnia 2022
Metki do ubrań na zamówienie – jak oznakować własną odzież?
Metki do ubrań na zamówienie – jak oznakować własną odzież?
28 września 2022
Jakie są różnice pomiędzy tkaniną i dzianiną?
Jakie są różnice pomiędzy tkaniną i dzianiną?
28 sierpnia 2022
Metki do ubrań na zamówienie – jak oznakować własną odzież?
Metki do ubrań na zamówienie – jak oznakować własną odzież?
28 września 2022
Ile kosztuje wykonanie sitodruku?

Man working in printing house with paper and paints

Sitodruk to jedna z najlepszych i najpopularniejszych technik znakowania odzieży. Charakteryzuje się ona trwałością, dobrym odwzorowaniem kolorów i korzystnym stosunkiem ceny do jakości. Oczywiście mowa tutaj wyłącznie o dużych nakładach. Ile konkretnie kosztuje wykonanie sitodruku? I czym jeszcze cechuje się ta metoda? Zapraszamy do lektury!

 

Cennik sitodruku na odzieży

 

Wiele nadruków na odzieży zaczyna blaknąć już po kilku pierwszych praniach. Najczęściej winna jest kiepska jakość materiałów lub niewłaściwie dobrana technika. Sitodruk wykonuje się od setek lat, choć obecnie dzięki wykorzystaniu specjalistycznych maszyn, metoda ta jest jeszcze skuteczniejsza. W rezultacie klient otrzymuje możliwie najlepsze i najwierniejsze odwzorowanie kolorów i trwałość, która wystarcza na przynajmniej 150 prań! Co więcej, technikę tę wykorzystuje się zarówno w przypadku materiałów bawełnianych, jak i poliestrowych (to ważna informacja m.in. dla firm, którym zależy na właściwym odwzorowaniu kolorystyki logotypów).

 

Sporo osób wpisuje w przeglądarkę hasła typu “cennik sitodruk” lub “koszulki sitodruk cennik”, ale mimo tego ciężko jest wyszukać konkretne informacje na ten temat. Wynika to z tego, że na cenę sitodruku ma wpływ wiele różnych czynników. Jedną z nich jest fakt, że nadruk sitodrukiem to metoda dość skomplikowana (opłacalne jest zamawiania minimum kilkudziesięciu sztuk z tym samym wzorem).

 

Cennik nadruku sitodruku na koszulkach i odzieży

 

Ostateczna kwota za całość zamówienia jest umowna i dość elastyczna. Na cenę mają wpływ m.in. ilość nadruku, stopień jego wypełnienia, ilość kolorów, wielkość znakowania czy rodzaj materiału.

 

Sitodruk cena a nakład — to w zasadzie najważniejszy czynnik, który w dużej mierze określa ostateczną cenę. Im więcej chcemy zamówić, tym niższa cena za jedną sztukę. Przyjmuje się, że opłacalne jest zamówienie przynajmniej 30 sztuk odzieży z tym samym wzorem. W przypadku dużych zamówień (kilkaset sztuk) taka transakcja jest jeszcze korzystniejsza.

 

Ilość kolorów — w przypadku sitodruku można postawić na wzory wielokolorowe, ale wówczas należy się liczyć z proporcjonalnie wyższą ceną. Nie bez znaczenia jest też rodzaj użytej farby oraz stopień wypełnienia nadruku. Każde zamówienie wyceniane jest indywidualnie, dlatego też nie da się określić konkretnej ceny sitodruku z góry. 

 

Wielkość znakowania — to nic innego, jak rozmiar nadruku. Zasada jest tu bardzo prosta — im większa grafika, tym wyższa cena. Warto pamiętać, żeby podczas realizacji zamówienia od razu przemyśleć wszycie nowych metek.

 

Sitodruk maszyny cena

 

Nadruk sitodrukiem to gwarancja jakości, trwałości i realistycznych kolorów, które przykuwają uwagę nawet z daleka. Cena za dane zamówienie jest jednak niezwykle elastyczna i zależna od wielu czynników, na co wpływ mają także użyte podczas produkcji maszyny. Muszą one spełniać szereg wymagań, aby sprostać potrzebom nawet najbardziej wymagających klientów. Taki sprzęt można nawet wypożyczyć, choć zawczasu należy przejść odpowiednie szkolenie z zakresu jego obsługiwania. Sitodruk maszyna cena uzależniona jest od wielu rzeczy. 

 

Maszyny muszą być zdolne do wykonywania druku płaskiego, okrągłego czy nawet kształtów nieregularnych. Poza tym kluczowa jest tutaj intuicyjność obsługi i możliwość spersonalizowania poszczególnych opcji. Powinno się również zwrócić uwagę na szybkość pracy sprzętu i jego wydajność oraz na to, czy jest on zdalnie wspierany przez producenta. Ceny wahają się od kilkuset do ponad tysiąca złotych.