Sitodruk - Technika znakowania

Trwała metoda druku na tkaninach

Technika sitodruku stała się już tak popularna, że wręcz nie zauważamy jak często jest obecna w produktach, z których korzystamy. Jakie jest zastosowanie tej metody?

Uniwersalność

Znakowanie popularną metodą sitodruk stało się tak powszechnie wykorzystywane ze względu na swoją uniwersalność. Wymiary formy są ograniczone jedynie szerokością wytworzonej siatki i kształtami ramy drukowej. Umożliwia to zastosowanie sitodruku do produkcji wielkoformatowych napisów i obrazów do reklamy ulicznej, stosowanie informacji na namiotach ciężarówek lub witryn sklepowych.

Rodzaje sitodruku

Obecnie możemy wyróżnić sitodruk bezpośredni i sitodruk transferowy - pośredni. W przypadku obu rodzajów wykorzystujemy farby wodne oraz plastizolowe. Dzięki wykorzystaniu różnych farb i dodatków możemy uzyskiwać ciekawe, wyróżniające nasz projekt efekty wizualne. Metodą możemy znakować zarówno bawełnę jak i poliester.

Nowości / Promocje / Informacje

Zadzwoń lub napisz i zapytaj o szczegóły oferty!

Sitodruk jest opłacalny raczej przy zamówieniach od 25 sztuk. Każdy nadruk musi być taki sam. Obsługujemy również zamówienia od firm zagranicznych.

Zalety sitodruku

 • niska cena
 • trwałość nadruku
 • możliwość wyboru koloru z palety pantone
 • można uzyskać nietypowe efekty jak: kolor złoty, srebrny, neonowy, odblaskowy
 • możliwość uzyskania nadruku pełnokolorowego, przejść kolorów
 • opłacalność przy zamówieniu od około 25 - 30 sztuk
 • wszystkie nadruki takie same – brak możliwości personalizacji
 • konieczność wykonania siatki sitodrukowej / matrycy
 • brak możliwości druku na polarach, ręcznikach ( preferowany haft komputerowy )
 • wymagane pliki: cdr, pdf, ai, eps (brak plików w większości przypadków wymaga dodatkowej pracy grafika – koszt min. 25 zł netto)

Zamówienia realizujemy na terenie całego kraju, między innymi w takich miastach jak:

Szczecin, Wrocław, Poznań, Koszalin, Warszawa, Kraków, Katowice, Lublin, Gdańsk i wielu innych

Potrzebujesz jedną koszulkę lub bluzę?
Wejdź na nasz serwis stimago.pl

Druk cyfrowy na tkaninach

Wyjątkowość techniki szablonów polega na możliwości zastosowania szerokiej gamy farb drukarskich na różnych spoiwach, które pozwalają pracować na dowolnych materiałach, nakładać obraz na dowolną powierzchnię: papier, plastik, szkło, tkaninę, metal itp. Sitodruk jest stosowany do nakładania różnych powłok lakierniczych i warstw klejowych do produkcji samoprzylepnych folii i papierów.
Za pomocą sitodruku możesz nanieść logo, wydrukować na flagach i banerach, torbach sportowych i podróżnych, szorstkich materiałach, na bawełnie i lnie. Oprócz drukowania plakatów, lakierowania po wydrukowaniu, drukowania paneli przyrządów pomiarowych i tarcz, przyrządów, znaków, etykiet samoprzylepnych, drukowania na ceramice, szkle, tkaninach, skórze, plastiku i wielu innych produktach i materiałach. Możliwe jest oczywiście znakowanie odzieży przy użyciu sitodruku.

Znakujesz wszystko i jeszcze więcej

Za pomocą sitodruku możesz wytwarzać wysokiej jakości produkty, takie jak wizytówki, papier firmowy, koperty, opakowania z logo, karty z zaproszeniami, karty, teczki firmowe, plakaty, broszury, podstawki na kufle do piwa, kalendarze, naklejki, flagi, proporczyki, flagi, koszulki, czapki, czapki baseballowe, torby, ubrania i wiele innych.
Dla każdego materiału jest specjalna farba, która zapewnia odporność na ścieranie i inne właściwości niezbędne dla konkretnego produktu. Sitodruk jest stosowany w przemyśle motoryzacyjnym, elektronicznym, elektrycznym oraz w wielu branżach inżynieryjnych. Tworzy się za jego pomocą:

 • płytki drukowane
 • kokpity
 • klawiatury membranowe
 • wagi instrumentalne
 • różne oznakowanie gotowych produktów

Jest szeroko stosowany w przemyśle kosmetycznym i chemii gospodarczej, a także w przemyśle spożywczym i alkoholowym. Różnorodność materiałów drukowanych o różnych właściwościach fizycznych i chemicznych powierzchni doprowadziła do powstania szerokiej gamy atramentów sitodrukowych. Istnieją farby piankowe, fluorescencyjne, świecące w całkowitej ciemności, farby o specjalnych właściwościach odblaskowych, wrażliwe na ciepło, zawierające metale i inne.

Czy sitodruk jest trwały?

Sitodruk jest kojarzony z trwałością i słusznie. Dobrze wykonany może przetrwać wiele i niestraszne mu są wysokie temperatury prania. Stosując tą metodę możemy uzyskać wiele ciekawych efektów wykorzystując różne rodzaje farb czy łącząc sitodruk z innymi metodami.

Farby używane przy sitodruku

Z palety Pantone możemy dobrać odpowiadający nam kolor, mogą to też być specjalne kolory neonowe czy kolor złoty lub srebrny. Najczęściej wykorzystujemy farby plastizolowe. Nie zawierają ftalanów, PVC i są zgodne ze wszystkimi kluczowymi międzynarodowymi wymogami środowiskowymi. Nadruki są bezpieczne dla małych dzieci a także praca z tymi farbami jest również bezpieczna.

Efekt wypukłości

Oprócz efektów kolorystycznych można uzyskać efekt wypukłości, gumy. Farby zapewniają dobre krycie i trwałość - nawet w praniu powyżej 60 stopni. Alternatywą dla farb plastizolowych są farby wodne. Mają mniejszy stopień krycia. Dobrze sprawdzają się na jasnych materiałach (bawełna, poliester, materiały mieszane).

Maksymalne pole zadruku to 50cm/70cm.

Jak wygląda proces druku metodą sitodruku?

Proces druku wymaga wiedzy i doświadczenia. Jest szereg czynności, które trzeba wykonać w sposób przemyślany i z precyzją.

Zaczynamy od samego  projektu, który należy odpowiednio przygotować, następnie drukujemy klisze niezbędne do wyświecenia siatki. To jak przygotujemy siatkę ma wpływ na późniejszy wygląd wzoru. Dobieramy odpowiednie farby i drukujemy za pomocą automatów sitodrukowych. Wzory kolorowe, fotorealistyczne wymagają przygotowania kilku siatek. Może to być nawet 4,5 siatek i znacznie więcej. Nie są to wszystkie czynności, o których trzeba pamiętać przy druku metodą sitodruku.

Każdy wzór, nawet różniący się małym elementem wymaga osobnego przygotowania. Metoda sprawdza się idealnie przy dużych nakładach, produkcjach na większą skalę. Im większa ilość tym mniejsza cena jednostkowa. W takich przypadkach zalecane jest przygotowanie nadruku próbnego.

Kupuj