Nadruk flock – tworzenie jednokolorowych napisów i emblematów

Co to jest sublimacja? Kiedy się opłaca?
Co to jest sublimacja? Kiedy się opłaca?
9 listopada 2022
Czy na odzieży sportowej można zrobić nadruk?
Czy na odzieży sportowej można zrobić nadruk?
21 grudnia 2022
Co to jest sublimacja? Kiedy się opłaca?
Co to jest sublimacja? Kiedy się opłaca?
9 listopada 2022
Czy na odzieży sportowej można zrobić nadruk?
Czy na odzieży sportowej można zrobić nadruk?
21 grudnia 2022
Nadruk flock – tworzenie jednokolorowych napisów i emblematów

Miałeś kiedyś przyjemność dotknąć wyjątkowego rodzaju nadruku, który przypomina dotyk czegoś meszkowatego? Czy da się nadrukować materiał wyglądający jak zamsz? Jeśli tak, bardzo możliwe, że miałeś do czynienia z nadrukiem, który powstał poprzez wykorzystanie technologii, dla której niezbędna jest folia flock. Co to takiego? Folia flock ostatnimi czasy wzbudza spore zainteresowanie i rodzi wiele pytań wśród zainteresowanych osób. Warto odpowiedzieć na te najważniejsze.

Jak powstaje nadruk flock?

Flock to rodzaj folii transferowej, dzięki której wykonywanie np. jednokolorowych napisów i emblematów okazuje się szalenie proste. Na folię nanosi się odpowiedni napis czy grafikę. Następnie wystarczy przyciąć laserowo kawałek folii, a następnie z użyciem odpowiedniego urządzenia, tak zwanej termoprasy, wprasować ją w materiał. Nadruki tego typu świetnie sprawdzą się między innymi w przygotowywaniu napisów utrzymanych w jednej kolorystyce. Za każdym razem potrzebna jest dobra folia flock – nadruk wykonany z zastosowanie folii niskiej jakości nie będzie udany. W naszej firmie od lat oferujemy nadruki realizowane tą metodą. Jeśli rozważasz skorzystanie z tej usługi, pamiętaj, że uda się tylko przy nadrukach jednokolorowych (np. napisach i emblematach).

Zastosowanie nadruków flock

Folia flock samoprzylepna, bo taką wykorzystuje się najczęściej, idealnie imituje delikatną strukturę zamszu. Jej powłoka z meszku dodaje odzieży wyjątkowego wyglądu i przyjemnej w dotyku struktury. W niektórych przypadkach folia flock do druku jest niezbędna. Nadruki flock mają wiele zastosowań, a do najczęstszych należą realizacje na torbach z materiału, na koszulkach i bluzach, a także na czapkach. Ograniczenia co do materiału, na którym planowany jest druk, nie są rygorystyczne.

 

Gwarantujemy, że nadruk będzie trwały, nie zniszczy się nawet po wielu praniach, ani wskutek kontaktu z ulewnym deszczem czy innymi czynnikami, które szybko zniszczyłyby oznaczenia wykonane tradycyjnymi metodami. Folia flock do druku wprost idealnie nadaje się do realizacji napisów jednobarwnych. Niemniej możliwe jest też wykonywanie bardziej złożonych nadruków. Przedstaw nam swoje potrzeby, a my określimy, czy w tym przypadku zastosowanie technologii druku wykorzystującej folię flock będzie optymalne. Jeśli nie, zaproponujemy inne rozwiązanie.

Jak przygotować plik do wydruku?

Niezależnie od rodzaju druku, zawsze warto przygotować plik o odpowiedniej rozdzielczości, choć warto mieć na uwadze, że nie każdy z plików graficznych może zostać przeniesiony na materiał przy użyciu folii flock. Dlaczego? Otóż grafiki zawierające wiele małych elementów i szczegółów, a także obrazki wielobarwne nie zostaną poprawnie nadrukowane. Aby plik mógł zostać wykorzystany, grafika musi pozostawać jednobarwna – to najważniejsza reguła. Niemniej wytycznych jest znacznie więcej i warto dobrze się z nimi zapoznać. Dzięki temu unikniesz dodatkowych opłat naliczanych za właściwe przygotowanie plików do wydruku i przyspieszysz cały proces realizacji zamówienia na wydruki.

 

W razie jakichkolwiek wątpliwości czy też pytań, na przykład dotyczących kwestii folii flock i nadruku wykonywanego z jej użyciem, służymy pomocą. Możesz też skontaktować się z nami, jeśli wciąż nie wiesz jeszcze dokładnie, jak przygotować plik do wydruku. Udzielimy wyczerpujących odpowiedzi, doradzimy Ci najlepsze rozwiązania, a następnie zaprosimy Cię do złożenia zlecenia. Projekty realizujemy w maksymalnie najkrótszym czasie, zawsze dbając o najwyższą jakość nadruków.