Nadruk cyfrowy technologią DTG — co to właściwie jest?

Sitodruk na ubraniach – co trzeba wiedzieć?
Sitodruk na ubraniach – co trzeba wiedzieć?
28 lipca 2022
Koszulka z nadrukiem jako narzędzie marketingowe
Koszulka z nadrukiem jako narzędzie marketingowe
28 sierpnia 2022
Sitodruk na ubraniach – co trzeba wiedzieć?
Sitodruk na ubraniach – co trzeba wiedzieć?
28 lipca 2022
Koszulka z nadrukiem jako narzędzie marketingowe
Koszulka z nadrukiem jako narzędzie marketingowe
28 sierpnia 2022
Nadruk cyfrowy technologią DTG — co to właściwie jest?

Industrial printing modern digital inkjet printer Industrial printing modern digital inkjet printer

Znakowanie i ozdabianie odzieży staje się coraz popularniejsze. Wszelkie wzory, rysunki, zdjęcia, logotypy itd. znajdują się na praktycznie każdej koszulce, czapce, koszuli, bluzie itd. Wśród najpopularniejszych technik nadruku są m.in. sitodruk, druk cyfrowy, haft komputerowy oraz termotransfer. W przypadku druku cyfrowego mówimy o nowoczesnej technologii, pozwalającej przenieść na odzież niemal całą paletę barw.

 

Druk cyfrowy DTG — wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Nadruk DTG, co to jest? Druk cyfrowy DTG, czyli z j. angielskiego Direct To Garment to jedna z najpopularniejszych technik nadruku odzieżowego. Dzięki zaawansowanej technologii umożliwia ona naniesienie niezwykle żywych kolorów, wykorzystując do tego celu niemal pełną paletę barw. Nadruk bezpośredni DTG charakteryzuje się tym, że nie wykorzystuje się tutaj matryc oraz sit (jak w przypadku sitodruku). W ten sposób proces drukowania jest znacznie szybszy i nieco tańszy.

 

O tym, że nadruk DTG trwałość posiada wyjątkową, wiadomo już od dawna. Średnia wytrzymałość wynosi od 100 do 150 prań, co w praktyce oznacza, że odzież z takim nadrukiem wytrzyma całe lata. Nadruk DTG jakość posiada zbliżoną do tzw. sitodruku, choć ten pierwszy cechuje się nieco większą trwałością. Jest on bardzo łatwy w implementacji, co pozwala przenosić wzory na materiały różnych wielkości. Jak to działa w praktyce? Po naniesieniu wzoru całość jest wygrzewana w materiał, co zapewnia większą intensywność barw oraz trwałość.

 

Druk cyfrowy — najlepszy wybór na początek

Druk cyfrowy jest doskonałym wyborem na początek — zwłaszcza że jest to propozycja stosunkowo tania nawet w przypadku zamówień od 1 sztuki. Poza tym łatwość w implementowaniu całej palety barw daje klientowi jeszcze więcej możliwości w kreowaniu własnego, wymarzonego wzoru.

 

Druk cyfrowy z łatwością wykorzystamy na każdym rodzaju odzieży i — co ważniejsze — nie będziemy musieli czekać zbyt długo na efekty. Z drugiej strony, jeśli zależy nam wyłącznie na trwałości druku to lepiej postawić na haft komputerowy lub tzw. sublimację.

 

Zalety druku cyfrowego DTG

Druk cyfrowy DTG niesie ze sobą mnóstwo zalet. Wymienić tutaj należy przede wszystkim precyzję, intensywność barw, łatwość personalizacji wzoru, szybkość realizacji zamówienia i wiele, wiele innych. Warto też dodać, że druk cyfrowy to rozwiązanie ekologiczne, które nie zanieczyszcza środowiska.

 

To, czym wyróżnia się druk cyfrowy, jest precyzja. W ten sposób można bowiem odzwierciedlić na ubraniu nawet najdrobniejsze detale. Wystarczy wybrać jakąkolwiek grafikę o odpowiedniej rozdzielczości, a cyfrowy druk odwzoruje ją na odzieży bez żadnych zmian.

 

Co więcej, w przypadku druku cyfrowego mamy gwarancję, że kolory będą intensywne i wyraziste. Ta forma druku pozwala bowiem odwzorować całą paletę barw i to bez wpływu na cenę. W skrócie: jeśli chcesz sprawić sobie koszulkę bogatą w najróżniejsze kolory — postaw na druk cyfrowy DTG!

 

Cyfrowy druk stosuje się głównie na materiałach naturalnych (najlepiej na bawełnie), choć da się go zastosować również na innych tekstyliach. Technika ta umożliwia naniesienie nadruku nawet na bardzo małe powierzchnie — w miejscach łączenia materiałów, ściągaczach czy szwach. Jest to metoda trwała, która nie deformuje ubrania i go nie marszczy.

 

Odzież z nadrukiem cyfrowym wytrzymuje do ponad 100 prań, a proces jej wykonania jest przyjazny dla środowiska. Tego typu ubrania są również wygodne, bo odzież przepuszcza powietrze. W rezultacie można je komfortowo nosić również w upalne dni.